Typový list

Vysvětlení pojmu "TYPOVÝ LIST" a jeho použití

V naší nabídce najdete sortiment litých kol výrobců:

MAK S.p.A., CMS, ProLine, CARMANI, OXIGIN, ANZIO

Všichni tito výrobci se při výrobě litých kol soustřeďují na kvalitu použitého materiálu spojeného s nejmodernější technologií výroby a lakování.

99% námi prodávaných litých kol lze na požádání dodat spolu s tzv. typovým listem, se kterým si lze nechat daný rozměr kola spolu s vhodnou pneumatikou zapsat na základě povolení Ministerstva Dopravy ČR do velkého Technického průkazu !!!

Vámi zakoupený rozměr disku a pneumatiky nemusí vždy přesně odpovídat rozměrům zapsaným ve velkém Technickém průkazu vozidla (TP), tudíž není pro použití na daný vůz schválen.

Pro možnost použití jiného rozměru disku a pneumatiky lze požádat o vystavení tzv. typového listu, pomocí kterého si lze Vámi zakoupený schválený rozměr disku a pneumatiky nechat zapsat do velkého technického průkazu vozidla a předejít tím komplikacím v případě kontroly policie či jednání s pojišťovnou v případě škodní události.

Typový list se vystavuje na základě zkušebního protokolu německé laboratoře TÜV spolu s prohlášením dovozce disku do ČR a povolením Ministerstva Dopravy České republiky pro použití pro provoz na pozemních komunikacích!!!

Tuto službu poskytujeme na vyžádání zdarma, vztahuje se na zboží zakoupené pouze u www.nejlevnejsi-aludisky.cz.

Vzhledem k tomu, že se typový list vystavuje i na základě použitého rozměru pneumatiky, doporučujeme zakoupit oba tyto druhy zboží současně, předejdete tím možným komplikacím s koupí neschváleného rozměru pneumatiky.

V případě, že si Vámi zakoupený disk chcete nechat zapsat do TP, s typovým listem navštívíte nejprve STK, kde Vám technik typu "K" potvrdí, že rozměr a číslo KBA disku a rozměr pneu souhlasí s údaji zapsanými v typovém listě. Následně si tento rozměr necháte zapsat do TP na příslušném magistrátu města, odbor dopravy.¨

V případě nejasností či dotazů Vám rádi poradíme prostřednictvím našeho emailu info@nejlevnejsi-aludisky.cz.